Strona główna » Zanim założysz firmę. Czy potrafisz kierować zespołem?

Zanim założysz firmę. Czy potrafisz kierować zespołem?

Twoje umiejętności przywódcze są jednym z pytań, które musisz sobie zadać, zakładając przedsięwzięcie biznesowe. Możesz być utalentowany, kompetentny i posiadać niezbędny know-how w danej dziedzinie, warto na początku odpowiedzieć sobie na poniższe pytania.
1. Czy umiesz być dobrym menedżerem?
2. Czy potrafisz zmotywować swój zespół?
3. Czy potrafisz nawiązać otwartą komunikację?
4. Czy potrafisz wyznaczać granice i podejmować decyzje, które mogą mieć wpływ na innych?

Zarządzanie to zawód sam w sobie, z własnymi technikami, know-how i umiejętnościami interpersonalnymi. I jak w przypadku każdej pracy, należy zadać sobie pytanie, czy można się w niej dobrze rozwijać.
Bycie dobrym menedżerem oznacza znalezienie właściwej równowagi pomiędzy egzekwowaniem swoich decyzji a właściwą komunikacją. Celem jest przekazanie informacji we właściwy sposób, bez tworzenia niepotrzebnych napięć w zespole.
Pierwszym celem każdego menedżera jest zapewnienie, że jego zespoły osiągają swoje cele poprzez nagradzanie ich za wysiłki. Najbardziej efektywnym sposobem jest wprowadzenie jasnych procesów pracy, które poprowadzą pracowników przez ich dzień pracy i pomogą im kontrolować swój czas i osiągać cele. Ale nie każdy może to zrobić: wymaga to dużo czasu, organizacji i dyscypliny.

Menedżer musi być dobry w komunikacji, ale także musi mobilizować swój zespół wokół bardzo precyzyjnych celów, prowadząc swój zespół do rozwijania swoich umiejętności.
Od momentu rekrutacji musisz stworzyć swój zespół, a to oznacza rozwój przywództwa. W dzisiejszych czasach, aby zmotywować swój zespół i skłonić go do osiągania celów, należy pokazać pracownikom, że podejmowanie decyzji jest wynikiem konsultacji, a nie obowiązkiem.
Efektywne zarządzanie pracownikami to uzyskanie ich spójności, szacunku, zaufania i wsparcia. Kierownik musi również znać swoich pracowników i słuchać ich, aby poznać ich oczekiwania i życzenia dotyczące rozwoju.

Kategoria: usługi, biznes

rýchly rast vlasov ako na to