Strona główna » 4 najczęstsze błędy przy zarządzaniu social mediami

4 najczęstsze błędy przy zarządzaniu social mediami

Aktualnie wiele firm, oraz twórców używa social mediów takich jak choćby Instagram, czy też Tiktok, który cały czas rozwija się w zawrotnym tempie, jednak mimo wszystko większość twórców nie może się przebić do ścisłej czołówki znanych osób na social mediach, dlaczego tak jest?

Jednym z czterech czynników tego jest na pewno brak regularności na swoich socialach, nie dodawanie regularnie zdjęć czy też relacji na story, powoduje, że aplikacje ucinają nam zasięgi, przez co trudniej dotrzeć do nowych użytkowników.
Kiedy już dodajemy zdjęcie, warto poinformować naszych obserwatorów na story, że o konkretnej godzinie dodamy nowe zdjęcie (dobrze jest dodać taką relację dzień przed publikacją zdjęcia) kiedy już dodamy zdjęcie, dodajmy drugi post na relacje z informacją, że zdjęcie już jest na naszym profilu (to naprawdę pomaga)
Regularność jest o tyle ważna, że pozwala nam szybko się rozwijać, oraz możemy przez to podejmować współprace, dzięki którymi będziemy zarabiać pieniądze, jednak musimy pamiętać o budowaniu zaufania i własnej marki.

Drugim z czterech błędów marketingu na social mediach jest brak relacji z odbiorcami, ważne jest aby utrzymywać stały kontakt z odbiorcami, pytać o samopoczucie, doradzać jeśli ktoś ma jakiś problemy, a my możemy pomóc.
Dobrze jest popisać nawet dłuższą chwilę, zapytać o zainteresowania, odwiedzić profil osoby z którą piszemy, zostawić miły komentarz, to bardzo pomoże w budowaniu lepszych relacji z ludźmi, którzy nas obserwują.
Warto jest także przeprowadzać co jakiś czas live, czyli transmisje na żywo na których będziemy mogli kogoś zaprosić i z nim porozmawiać.
Budowanie relacji z odbiorcami możemy także za pomocą jakiś ciekawych storytellingów na story, czyli po prostu opowieści z naszego życia, mogą być to historie pouczające, na poprawę humoru, czy refleksyjne, ale każda historia pomoże w budowie relacji z naszymi odbiorcami.

4 błędy, które popełniamy w zarządzaniu marketingiem w mediach społecznościowych, to także nie wybieranie sobie grupy wiekowej do której chcemy trafić, a jest to dość ważne w tworzeniu marketingu internetowego, oraz budowie z ludźmi, ponieważ możemy mniej więcej określić co warto robić aby zaciekawić tych ludzi i zostali z nami na dłużej.

Ostatnim na dziś elementem z 4 błędy które popełniamy w zarządzaniu marketingiem w mediach społecznościowych jest brak emocji, a emocje to główny czynnik tego jak nas ludzie odbierają i to z jakimi emocjami im się będziemy kojarzyć przeważy czy będziemy chętnie oglądani i śledzeni czy nie, jeśli tak będziemy mogli tworzyć dobry i skuteczny content marketing na naszych Social Mediach.